راهنمای گام به گام استفاده از ویدیو در بازاریابی

شرکت تحقیقاتی eMarketer سالها قبل پیش‌بینی کرده بود که تا سال ۲۰۱۳، ۸۵% کاربران اینترنت (چیزی حدود ۱۸۸ میلیون کاربر) به مصرف ویدئو روی خواهند آورد. اکنون در سال ۲۰۱۸ زندگی می‌کنیم و به خوبی این حقیقت را لمس می‌کنیم. این روزها، ویدئو به مهره‌ای اصلی در بازاریابی کسب‌وکارهای مختلف تبدیل شده است.

به کمک ویدئو می‌توان ترافیک ورودی سایت را زیاد نمود؛ برندسازی کرد؛ لینک‌های ورودی با کیفیتی دریافت کرد و یا شبکه‌های اجتماعی یک کسب‌وکار را رونق داد. با توجه به اهمیت استفاده از ویدئو در بازاریابی، ایبوکی آماده کرده‌ایم که به صورت قدم به قدم مراحل تدوین یک ویدئو از ایده تا اجرا را آموزش داده است.

 

در این کتاب مطالب و تکنیک‌های زیادی مطرح شده است از جمله:

  • روش تدوین فرخوان‌های مناسب نه در انتهای کار بلکه در حین نوشتن فیلمنامه ویدئو
  • تکنیک‌های فیلمبرداری پیشرفته مثل نمایش پرسپکتیو و انتخاب بهترین نما برای فیلمبرداری. همچنین قانون ۱۸۰ درجه یا خط فرضی در هنگام فیلمبرداری و غیره
  • معرفی نرم‌افزارهای تدوین و تکنیک‌های اتصال نرم کلیپ‌ها برای ساخت ویدئوی نهایی
  • روش‌های مختلف نورپردازی مثلا خودداری از فیلمبرداری از سوژه در حالی که پنجره‌ای پشت سر او باز باشد؛ یا روش استفاده از تکنیک نورپردازی سه نقطه‌ای برای نمایش بهتر سوژه و حذف سایه‌ها
  • روشهای انتشار ویروسی ویدئو و افزایش ترافیک ورودی سایت

 

کل کتاب کمتر از ۳۷ صفحه است. بنابراین هرچقدر هم حرفه‌ای باشید ضرری ندارد نگاهی به آن بیندازید؛ شاید یک تکنیک و تنها یک تکنیک وجود داشته باشد که تا کنون از آن اطلاعی نداشته و چه بسا با رعایت آن کسب‌وکار شما متحول شود!