قوانین استفاده از سرویس میزبانی ویدیو کاویمو

از اینکه سایت کاویمو را جهت میزبانی ویدیوهای خود انتخاب فرموده‌اید سپاسگزاریم. برای استفاده از خدمات کاویمو قوانین و محدودیت‌هایی وضع شده است که رعایت آن توسط شما الزامی است. با پذیرش این قوانین و عضویت در سایت به مسئولین کاویمو این حق را می‌دهید که در صورت بروز تخلف، محتوای ارسالی متخلف را ویرایش یا حذف کنند و یا در صورت وقوع تخلف‌های سنگین پروفایل کاربری متخلف را مسدود نمایند.

۱. مواردی که در حین بارگذاری ویدیو باید رعایت شوند عبارتند از :

  • رعایت حقوق ناشر و مولف
  • دلخراش و آزار دهنده نبودن
  • مغایرت نداشتن با شئونات اخلاقی و عرف جامعه
  • اهانت آمیز نبودن به مقامات سیاسی
  • عدم ایجاد تنش و التهاب سیاسی
  • عدم تمسخر یک شهروند
  • اهانت آمیز نبودن به اقلیت های قومی و مذهبی

۲. با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت کاویمو مصداق بستر مبادلات الکترونیکی صوتی و تصویر است ، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده کاربران است.

۳. کلیه ویدیوهای آپلود شده توسط کاربران نزد کاویمو محفوظ می‌باشد و کاویمو ویدیو‌های آپلودی کاربران را جایی منتشر نخواهد کرد.

۴. سایت کاویمو تابع کلیه قوانین موضوعه کشور به خصوص قانون تجارت الکترونیک است لذا نقض هر رفتاری که متضمن نقض هر یک از قوانین کشور باشد مجرمانه تلقی میگردد و قابل پیگیری است .

۵. کاویمو از داخل ایران مدیریت و کنترل می شود و به همین دلیل تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. لذا هر گونه محدودیتی که در قوانین رایج جمهوری اسلامی ایران وجود دارد در این سایت نیز رعایت می‌گردد.

رجوع شود به : متن کامل قانون جرائم رایانه ای

http://peyvandha.ir/0-8.htm

۶. از بارگزاری ویدیوهای خلاف عرف و مطرح کردن موضوعاتی که برای ادامه فعالیت سایت کاویمو مشکل ایجاد می‌کند اکیدا خودداری فرمایید. رجوع شود به : فهرست مصادیق محتوای مجرمانه

http://peyvandha.ir/0-2.htm

۷. ویدیوهایی که قوانین کاویمو را نقض کند، بدون اطلاع کاربر حذف خواهد گردید.
۸. همچنین بنا به وضعیت و سابقه تخلف ممکن است کاربر خاطی جریمه گشته و یا در موارد خاص دسترسی‌اش به سایت بصورت موقتی یا دائمی مسدود شود.

۹. ایجاد کردن چندین حساب کاربری برای آپلود ویدیو برای یک منبع (یا یک وب سایت) مجاز نیست و در صورت مشاهده حساب کاربری مسدود شده و از ارائه خدمات به کاربر مورد نظر خودداری خواهد شد.

۱۰. با اتمام دوره قرارداد و عدم تسویه فاکتور مربوطه تا ۷ روز پس از آن، این مهم به منزله انصراف سرویس گیرنده از تمدید سرویس تعبیر می‌گردد و با توجه به حجم بالای داده‌ها نسبت به حذف ویدیوها مطابق با بند شرایط و روند قطع سرویس اقدام می‌گردد.

۱۱. کاربرانی که پرداخت صورتحساب آنها در دو مرحله با تاخیر مواجهه شود، حساب کاربری آنها مسدود و اجازه استفاده از سرویس را برای همیشه نخواهند داشت.

۱۲. تخلف از قوانین ثبت نام موجب قطع شدن بدون هشدار دسترسی کاربر و مسدود شدن حساب یا حساب‌های کاربری متخلف می‌گردد.

۱۳. از پذیرش سایت‌های دانلود فیلم بدون مجوز از وزارت ارشاد یا صدا و سیما به دلیل ارائه ویدیوها و فیلم‌های خارج از چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران معذوریم. در نظر داشته باشید کاویمو فقط به سایت‌هایی در زمینه پخش آنلاین فیلم و دانلود فیلم خدمات ارائه می‌کند که مجوز رسمی ارائه خدمات تلویزیونی مبتنی بر پروتکل اینترنتی (IPTV و OTT) را از سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و یا مجوز پخش ویدیوی درخواستی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دریافت نموده باشند؛ و تمامی محتواهای ارائه شده خود را در چارچوب قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و زیر نظر قوانین سازمان‏های فوق الذکر ارائه دهند.

۱۴. در پلن رایگان سرویس دهنده در عدم ارائه آن اختیار تام دارد و می‌تواند نسبت به حذف حساب کاربری و ویدیوهای این پلن در دوره‌ی زمانی ۱۴ روزه اقدام نماید، هر چند هر گونه تغییرات و تصمیمی از قبل به کاربران ابلاغ می‌گردد.

 

شرایط و روند قطع سرویس‌

با توجه به پیش پرداخت بودن استفاده از سرویس کاویمو، با عدم پرداخت و تمدید مجدد آن طبق جدول زیر قطع سرویس‌ها آغاز می‌شود.

۱. پس از گذشت تاریخ صورتحساب،‌ امکان بارگذاری ویدیو جدید وجود نخواهد داشت.

۲. پس از گذشت تاریخ صورتحساب، ویدیوهای بارگذاری شده قبلی پخش نخواهند شد.

۳. پس از گذشت ۷ روز از تاریخ صورتحساب، ویدیوهای شما پاک خواهند شد و لینک دانلود نسخه پشتیبان آن ایمیل خواهد شد.

۴. پس از گذشت ۱۰ روز از تاریخ صورتحساب لینک دانلود نسخه پشتیبان از سرویس کاویمو حذف خواهند شد.

تبصره: پس از پاک شدن ویدیوها، امکان بازگرداندن آن‌ها به هیچ‌وجه وجود ندارد.

 

قوانین کاویمو الزاما بصورت فعلی باقی نمی‌مانند و ممکن است در هر زمانی تغییر کنند، در صورت بروز تغییرات در قوانین اطلاعیه‌ای در وبلاگ کاویمو منتشر خواهد شد که لطفا آنرا مطالعه فرمایید.