چگونه می‌توانید گوگل آنالیتیکز را به کاویمو متصل کنید؟

دوست دارید بدانید چند نفر از بازدیدکنندگان، ویدیویی را پخش کرده‌اند و چه تعدادی از آن‌ها تا آخرش را دیده‌اند؟ به کمک کاویمو، ردیابی ویدیوها در گوگل آنالیتیکز وارد فاز جدیدی شده است.

در کاویمو ما عاشق آنالیز داده‌ها هستیم. با اینکه مدعی داشتن بهترین ابزار آنالیز ویدیویی هستیم ولی نمی‌توانیم به سادگی از کنار آنالیتیکز قدرتمند گوگل بگذریم. با توجه به اینکه کاویمو اطلاعات عیمق‌تری در مورد ویدیوها دارد، قرار دادن متریک‌های پایه‌ی آن در گوگل آنالیتیکز، تصویر دقیق‌تری از ترکیب ویدیو با متریک‌های وب‌سایت شما خواهد داد. این پست، راهنمای شروع برای اتصال کاویمو به گوگل آنالیتیکز است.

 

قبل از شروع

ابتدا مطمئن شوید که اسکریپت ردیابی گوگل آنالیتیکز را در سایت خود نصب کرده‌اید. وجود این اسکریپت برای هر نوع ردیابی سفارشی ضروری است.

در مرحله بعد داخل پنل ادمین کاویمو شده و بر روی گزینه آپلود ویدیو کلیک کنید. در این بخش مانند تصویر زیر به قسمت تنظیمات ویدیو رفته و وارد تب اتصال به گوگل آنالیتیکز شوید. و کد را در این قسمت وارد و ذخیره و بستن را بزنید.

 

تنظیمات پیشرفته کاویمو

 

پیکربندی اولیه

کاویمو به صورت خودکار، متریک‌های پایه‌ی ویدیو که در پایین ذکر شده را به حساب گوگل آنالیتیکز شما اضافه می‌کند. در صورتی که چندین ویدیو در صفحه داشته باشید، هر یک از آن‌ها متریک‌های جداگانه‌ای در آنالیتیکز خواهند داشت. اگر روی سایت از چندین GA trackers استفاده می‌کنید، هر یک از ردیاب‌ها، متریک‌های مختص خود را خواهند داشت.

  • پخش
  • 25 درصد دیده شده
  • 50 درصد دیده شده
  • 75 درصد دیده شده
  • 100 درصد دیده شده
  • تبدیل ایمیلی با استفاده از Turnstile

 

نمایش آمار در داشبورد گوگل آنالیتیکز

حالا که تمامی کدهای بَک‌اِند را آماده کرده‌ایم زمان مانیتور کردن ویدیوها در داشبورد آنالیتیکز است.

اولین قدم مراجعه به بخش ردیابی رخدادهاست. ناحیه‌ی Behavior در سمت چپ منوی ناوبری را باز کرده و از لیست، گزینه Events را کلیک کنید. این بخش، تعداد کل رخدادها، میانگین رخدادها به ازای بازدید و رخدادهای تاپ را نمایش می‌دهد. ساده‌ترین روش برای داشتن یک دید کلی مراجعه به بخش Top Events است. مطابق این تصویر:

 

گوگل آنالیز

 

بسته به تعداد رخدادها ممکن است چیزهای زیادی در این قسمت مشاهده کنید. به صورت پیش‌فرض همه‌ی ما از دسته‌بندی رخدادها ذیل عنوان ویدیو استفاده می‌کنیم. بیایید کمی دقیق‌تر بررسی‌اش کنیم.

 

آنالیز ویدیو

 

در این قسمت، لیست همه‌ی رخدادها نمایش داده می‌شود. تعدادی رویداد پیش‌فرض مثل، ویدیوهای پخش شده، 25 درصد دیده شده، 50 درصد دیده شده، 75 درصد دیده شده، 100 درصد دیده شده و نرخ تبدیل وجود وجود دارند که موارد سفارشی شما نیز می‌تواند به این تعداد اضافه شود.

 

 

به عنوان مثال بیایید رخداد پخش را بررسی کنیم. وقتی این رویداد را باز می‌کنید، لیست تمام ویدیوهای پخش شده را نمایش می‌دهد. برای سایر رویدادها نیز همین اتفاق می‌افتد. مثلا وقتی رویداد «25 درصد دیده شده» را کلیک کنید، لیست ویدیوهایی که 25 درصدشان تماشا شده نمایش داده می‌شود.

یکپارچه شدن اطلاعات تحلیلی کاویمو با سرویس گوگل آنالیتیکز این توانایی را به کاربران می‌دهد تا به تمام اطلاعات در یک مکان واحد دسترسی داشته باشند؛ هم اطلاعات تحلیلی ویدیو و هم اطلاعات بازدید از صفحات سایت که در کنار یکدیگر دید جامع‌تری از عملکرد ویدیوها در وب‌سایت شما ارائه می‌دهند. تصاویر بالا ممکن است دقیقا مثل مال خودتان نباشد چرا که نسخه‌های مختلفی از گوگل آنالیتیکز وجود دارد و در هر نسخه وجود اندکی تغییرات ظاهری محتمل است.

 

غیرفعال کردن ردیابی آنالیتیکز

آیا می‌خواهید ویدیوها در اکانت آنالیتیکز شما رویدادی ایجاد نکنند؟ این ویژگی در بخش تنظیمات ویدیوها در کاویمو وجود دارد. مقدار اتصال به گوگل آنالیز فعال باشد؟ را به غیرفعال تغییر دهید تا ارتباط با گوگل آنالیتیکز قطع شود.