آموزش اتصال کاویمو به گوگل آنالیتکس

با اتصال گوگل آنالیز (گوگل آنالیتیکس) به پنل کاویمو می‌توانید آمار مشاهدۀ ویدیوها را به تفکیک مشاهده نمایید. در ادامه، شیوۀ اتصال کاویمو به گوگل آنالیز بیان شده است. قبل از شروع، مطمئن شوید اسکریپت ردیابی گوگل آنالیتیکز را در سایت خود نصب کرده‌اید. وجود این اسکریپت برای هر نوع ردیابی سفارشی ضروری است.

 

اتصال کاویمو به گوگل آنالیز

وارد پنل خود شوید و کد شناسایی گوگل آنالیز را مطابق آموزش زیر درج کنید. 

 

 

نمایش آمار در داشبورد گوگل آنالیتیکز

اولین قدم مراجعه به بخش ردیابی رخدادهاست. ناحیه‌ی Behavior در سمت چپ منوی ناوبری را باز کرده و از لیست، گزینه Events را کلیک کنید. این بخش، تعداد کل رخدادها، میانگین رخدادها به ازای بازدید و رخدادهای تاپ را نمایش می‌دهد. ساده‌ترین روش برای داشتن یک دید کلی مراجعه به بخش Top Events است. مطابق این تصویر:

 

گوگل آنالیز

 

بسته به تعداد رخدادها ممکن است چیزهای زیادی در این قسمت مشاهده کنید. به صورت پیش‌فرض همه‌ی ما از دسته‌بندی رخدادها ذیل عنوان ویدیو استفاده می‌کنیم. 

آنالیز ویدیو

 

در این قسمت، لیست همه‌ی رخدادها نمایش داده می‌شود. تعدادی رویداد پیش‌فرض مثل، ویدیوهای پخش شده، 25 درصد دیده شده، 50 درصد دیده شده، 75 درصد دیده شده، 100 درصد دیده شده و نرخ تبدیل وجود وجود دارند که موارد سفارشی شما نیز می‌تواند به این تعداد اضافه شود.

 

 

به عنوان مثال بیایید رخداد پخش را بررسی کنیم. وقتی این رویداد را باز می‌کنید، لیست تمام ویدیوهای پخش شده را نمایش می‌دهد. برای سایر رویدادها نیز همین اتفاق می‌افتد. مثلا وقتی رویداد «25 درصد دیده شده» را کلیک کنید، لیست ویدیوهایی که 25 درصدشان تماشا شده نمایش داده می‌شود. یکپارچه شدن اطلاعات تحلیلی کاویمو با سرویس گوگل آنالیتیکز این توانایی را به کاربران می‌دهد تا به تمام اطلاعات در یک مکان واحد دسترسی داشته باشند؛ هم اطلاعات تحلیلی ویدیو و هم اطلاعات بازدید از صفحات سایت که در کنار یکدیگر دید جامع‌تری از عملکرد ویدیوها در وب‌سایت شما ارائه می‌دهند. تصاویر بالا ممکن است دقیقا مثل مال خودتان نباشد چرا که نسخه‌های مختلفی از گوگل آنالیتیکز وجود دارد و در هر نسخه وجود اندکی تغییرات ظاهری محتمل است.