تغییرات جدید کاویمو در سال ۹۹

در سال ۹۹، تغییراتی در تعرفه‌ها، پلن‌ها و شیوۀ قیمت‌گذاری لحاظ کرده‌ایم که توضیح آن به شرح ذیل است:

 

تغییر فضای ذخیره‌سازی از گیگ به ساعت

تا امروز فضای ذخیره‌سازی برحسب گیگ محاسبه می‌شد؛ از این پس مبنای محاسبه، مجموع تعداد ساعات ویدیوها است. به عنوان مثال تعداد ساعات پایه در پلن آذین، ۳۸۰ ساعت و قیمت هر ساعت فضای ذخیره‌سازی مازاد در این پلن، ۲۱۰۰ تومان است؛ این یعنی با خرید پلن آذین تا ۳۸۰ ساعت می‌توانید ویدیو آپلود کنید و از این مقدار بیشتر، به ازای هر ساعت اضافه باید ۲۱۰۰ تومان پرداخت کنید. دلیل اصلی این تغییر، مقایسۀ اشتباه کاویمو با سرویس‌های میزبانی وب و هاست‌های دانلود است. گفتنی است کاویمو به خاطر استفاده از تکنولوژی ذخیره‌سازی منحصر به فرد، چه در تعرفۀ حجمی و چه در تعرفۀ ساعتی، فضایی به مراتب کمتر از سرویس‌دهنده‌های دیگر مصرف می‌کند. بقیۀ سرویس‌دهنده‌ها، موقع آپلود یک ویدیوی مثلاً ۱۰۸۰، پول بقیۀ کیفیت‌های ۷۲۰، ۴۸۰، ۳۶۰ را هم از شما می‌گیرند؛ اما در کاویمو فقط پول همان یک ویدیوی آپلودشده را می‌پردازید.

 

تغییر ترافیک مصرفی از گیگ به دقیقه

مقایسۀ کاویمو با سرویس‌های میزبانی وب و هاست‌های دانلود فقط در بحث فضای ذخیره‌سازی نیست؛ متأسفانه در موضوع ترافیک هم این مقایسۀ اشتباه صورت می‌گیرد. برای حل این مشکل، ترافیک را نیز از گیگ به دقیقه تبدیل کردیم. از این پس، ترافیک مصرفی بر حسب میزان دقایق مشاهدۀ ویدیو محاسبه می‌شود؛ مهم نیست که کاربران شما با کیفیت ۱۰۸۰ ویدیو می‌بینند یا ۳۶۰؛ ترافیک مصرفی بر اساس مجموع دقایق تماشای ویدیوهاست؛ مثلاً به جای اینکه ماهی چند ترابایت ترافیک بخرید و به ازای هر گیگ مازاد، هزینه پرداخت کنید، اکنون به میزان دقایق مشاهدۀ ویدیو پرداخت می‌کنید. همچنین برای رعایت حال کسب‌وکارهایی که مصرف ترافیکشان بالاست، نرخ دقیقه را در پلن‌های بالاتر، کمتر در نظر گرفته‌ایم.

 

پشتیبانی ۲۴ ساعته تلفنی در تمام پلن‌ها

تا پیش از این، پشتیبانی ۲۴ ساعتۀ تلفنی فقط در پلن آراد عرضه می‌شد. از این پس، این پشتیبانی را در تمام پلن‌ها خواهیم داشت. البته در پلن آوید که اخیراً اضافه کرده‌ایم، پشتیبانی VIP خواهیم داشت که به صورت ۲۴ ساعته، توسط مدیر فنی پاسخ داده می‌شود.

 

اضافه شدن پلن آوید

برای کاربرانی با مصارف بالا، یک پلن جدید به نام «آوید» اضافه کرده‌ایم که کمترین قیمت و بیشترین فضای ذخیره‌سازی را داراست. با پرداخت ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌توانید ۱۸۸۲ ساعت ویدیو آپلود و به ازای هر ساعت ویدیوی مازاد، ۱۷۰۰ تومان پرداخت کنید. قیمت هر دقیقه بازدید در این پلن تنها ۸ ریال است. این پلن علاوه بر پشتیبانی VIP دارای انکودر اختصاصی است؛ یعنی پردازش ویدیوی شما، به محض ارسال فایل، شروع می‌شود (در حالت عادی ویدیوهای ارسالی در صف آپلود قرار می‌گیرند).

 

ارائه گواهی تضمین کیفیت خدمات (SLA)

برای دلگرمی کسب‌وکارها و برای اثبات عملی کیفیت سرویس‌ها، از این پس در تمام پلن‌ها، گواهی SLA ارائه می‌شود تا در صورت تأخیر در استریمینگ، به شما غرامت پرداخت شود؛ آن هم نه غرامتی که فقط یک عدد در کیف پول مجازی شما کم و زیاد شود؛ بلکه غرامت را نقداً به حساب بانکی شما واریز می‌کنیم. گواهی SLA، تضمینی بر کیفیت خدمات کاویمو است و کاملاً جنبۀ حقوقی دارد. ما همواره به دنبال ارتقاء سطح کیفی خدمات و جلب رضایت مشترکان خود بوده‌ایم؛ به همین منظور و در راستای اجرای تعهدات خود در موضوع تضمین کیفی خدمات (SLA)، در نظر داریم شانس برابری برای حضور مشترکان فعلی که از حداقل بازدید روزانه برخوردار نیستند فراهم آوریم؛ بدین صورت که یک فرصت سه ماهه به این دوستان می‌دهیم تا به حد نصاب بازدید روزانه برسند؛ در غیر این صورت قادر به ادامۀ سرویس‌دهی به این عزیزان نخواهیم بود.

 

ارائه توافق‌نامۀ منع افشای اطلاعات (NDA)

توافق‌نامۀ منع افشای اطلاعات (NDA) که از این پس در تمام پلن‌ها جاری است، کاویمو را متعد به رازداری، حفظ اسرار تجاری و عدم افشای اطلاعات مشترکان می‌کند. کلیه محتوای ویدئویی و آمار و ارقام مربوط به ویدیوهای مشترک، مشمول این توافق‌نامه خواهد بود.

 

انتقال تبلیغات VAST به پلن آوید

تا پیش از این، تبلیغات VAST در تمام پلن‌ها ارائه می‌شد. از این پس، این قابلیت فقط در پلن آوید عرضه می‌شود.

 

کاهش تعداد ساعات پایه در تمام پلن‌ها

تعداد ساعات پایه در تمام پلن‌ها اندکی کاهش یافته است؛ البته هر زمان با پرداخت هزینۀ ساعات مازاد، می‌توانید فضای ذخیره‌سازی را افزایش دهید. قیمت هر ساعت فضای ذخیره‌سازی، متناسب با ارتقاء پلن، کاهش می‌یابد.

 

قیمت‌های کاویمو در سال ۹۹

در سرویس آراد، قبلاً ۷۵۰ ساعت فضای ذخیره‌سازی به صورت پایه وجود داشت؛ حالا این رقم به ۶۳۲ ساعت کاهش یافته و به ازای هر ساعت مازاد، ۱۹۰۰ تومان دریافت می‌شود؛ البته این کاهش ناچیز، با دقیقه‌ای شدن ترافیک در قیمت‌گذاری جدید کاملاً جبران شده است؛ بدین ترتیب که در تعرفۀ قدیمِ آراد شما ۱۰ ترابایت ترافیک داشتید که هر گیگ استفادۀ مازاد ۲۱۰ تومان محاسبه می‌شد؛ اما در تعرفۀ جدید، محدودیت ترافیک برداشته شده و به ازای هر دقیقه مشاهدۀ ویدیو، تنها ۸ ریال پرداخت می‌کنید.

مثال: فرض کنیم یک تلویزیون اینترنتی (VOD)، روزی ۳ ترابایت ترافیک مصرف می‌کند. بر اساس میانگین مصرف مشترکان ما، این حجم از ترافیک تقریباً معادل ۴۹۰ هزار دقیقه است که با ضرب این عدد در ۸ ریال (تعرفۀ هر دقیقه ترافیک در پلن آوید)، رقم ۳۹۲ هزار تومان به دست می‌آید. این عدد تقریباً نصف مبلغی است که مشترکان ما به سرویس‌دهنده‌های دیگر پرداخت می‌کرده‌اند.

 

قابل توجه است که:

  • تغییرات جدید بعد از اتمام دورۀ مالی مشترکین اعمال خواهد شد؛ به عنوان مثال مشترکانی که قرارداد یکساله دارند، تا پایان قرارداد به شیوۀ قدیم اعمال قیمت می‌شوند.
  • پلن‌های پایه، حرفه‌ای و آریان تکمیل ظرفیت شده‌اند. از این پس مشترکان جدیدی برای این پلن‌های نخواهیم پذیرفت. مشترکان قدیمی بعد از اتمام دورۀ فعلی همچنان می‌توانند پلن خود را مطابق قیمت‌گذاری جدید که در جدول زیر آمده، تمدید نمایند.
  • شرط حداقل بازدید برای مشترکان قدیمی لحاظ نمی‌شود.

جدول پایین صرفاً جهت اطلاع‌رسانی به مشترکان قدیمی است. مشترکان جدید، تنها در پلن‌های آذین، آراد و آوید پذیرفته می‌شوند.

 

تغییرات یادشده، از ۲۰ اردیبهشت اعمال خواهد شد.

تغییر ترافیک مصرفی از گیگ به دقیقه، از اول خرداد اجرا می‌شود.