۵ روش استفاده از ویدیو در کسب‌وکارتان

از اینکه ویدیو می‌سازید، با استفاده از آن توانمندی‌های تیم پشتیبانی را ارتقاء می‌دهید، در مورد محصول آموزش می‌دهید و خلاصه از ویدیو برای جلب رضایت مشتریان خود استفاد می‌کنید. تبریک می‌گوییم، همه اینها خوب ولی آخرش که چه؟ بالاخره چقدر می‌توانید تنوع به خرج دهید؟

مانند هر فعالیت خلاقانه‌ای، در ساخت ویدیو نیز ممکن است به ته‌ِ خط رسیده و احساس کنید دیگر ایده‌ی جدیدی برای خلق ویدیوهای جدید ندارید. باور کنید همه‌ی ما چنین موقعیت‌هایی را تجربه کرده‌ایم. وقتی در چنین شرایطی گیر می‌کنید یکی از 5 ویدیوی پایین را استفاده نمایید و نتیجه‌اش را به ما گزارش دهید.

 

ویدیوی معرفی وبینار

اگر وبیناری در پیش دارید با کمک ویدیو می‌توانید آن را تبلیغ و اعضای بیشتری جذب کنید. ما معمولاً در صفحه‌ی ثبت‌نام هر وبیناری از این ویدیوها استفاده می‌کنیم و اتفاقاً بازخورد خوبی نیز از سوی شرکت‌کننده‌ها دریافت کرده‌ایم. یک ویدیوی کوتاه به سادگی می‌تواند درمورد هر وبیناری سروصدا ایجاد کند. این کار اجازه می‌دهد تا شرکت‌کنندگان احتمالی با سخنران کنفرانس آشنا شوند. نمونه‌ای از این ویدیو که با استفاده از WordStream ساخته‌ایم.

نکته‌ی حرفه‌ای: در ایمیل‌های که برای اطلاع‌رسانی و تبلیغ وبینار ارسال می‌کنید از تصویری قابل کلیک برای هدایت ترافیک بیشتر به صفحه‌ی فرود استفاده نمایید. بهتر است داخل تصویر، یک دکمه‌ی پخش نیز قرار دهید تا طرف بداند با یک ویدیو مواجه است. اغلب اوقات با دیدن این تصویر ناخودآگاه روی آن کلیک می‌کنیم تا ویدیو پخش شود.

 

ویدیو برای امضاء ایمیل

اگر عضوی از تیم فروش یا موفقیت مشتری هستید، به منظور تقویت ارتباط با مشتری، بهتر است به امضاء ایمیلتان ویدیو اضافه کنید. ما وقتی برای مربیان موفقیتمان قصد تهیه ویدیو داشتیم، دنبال راهی مقیاس‌پذیر بودیم که بشود یک قالب یکسان را برای همه‌ی اعضای تیم به کار برد.

آمار بالا تاثیر مثبت این ویدیوها را نشان می‌دهد. ساختشان خیلی طول نمی‌کشد، و مشتریانی که ایمیل‌هایی حاوی چنین ویدیوهایی مشاهده می‌کنند، مشارکت بیشتری در آن خواهند داشت. در واقع یک بُرد همه‌جانبه است!

 

تیزهای ویدیویی برای شبکه‌های اجتماعی

ما معمولاً ویدیوهای بلندبالایی برای وبلاگ و کتابخانه‌ی ویستیا تهیه می‌کنیم، ولی انتشار این ویدیوها در شبکه‌های اجتماعی همیشه ایده‌ی خوبی نیست. یک روش عالی برای معرفی ویدیوهای جدید سایت، ساخت کلیپ‌های کوتاهِ مناسب شبکه‌های اجتماعی است. این کلیپ‌ها در مورد ویدیوی اصلی شما سروصدا راه می‌اندازند و بدین ترتیب تعداد مخاطبان آن را افزایش می‌دهند.

کلیپ خلاقانه و کوتاهی در نظر بگیرید که به صورت سایلنت و خودکار در نیوزفید کاربران پخش شود. به عنوان مثال می‌توانید قسمت‌های جذاب ویدیوی اصلی را کنار هم چسبانده و در قالب یک کلیپ منتشر کنید. نمونه‌ی پایین، کلیپ کوتاهی درباره‌ی ویدیوی بلندتری است که چگونگی فیلم‌برداری از صفحه‌ی لپ‌تاپ را آموزش می‌دهد.

 

ویدیوی بروزرسانی محصول

اصلاً مهم نیست چه محصولی به ملت قالب می‌کنید! J هر چیزی که تولید می‌کنید قطعاً کلی کار جالب در پشت‌صحنه جریان دارد. ما یک سرویس میزبانی ویدیو هستیم؛ بنابراین برایمان مهم است حتی زمانی که قابلیت‌های برجسته‌ای وجود نداشته باشد که بتوان درمورد آن چیزی نوشت، مشتریان ما احساس کنند محصولمان مدام در حال بروزرسانی است. به همین دلیل در هنگام لاگین کاربر به حساب کاربری‌اش در ویستیا به یکی از ویدیوهای آپدیت محصول لینک می‌دهیم.

نکته‌ی حرفه‌ای: ازآنالیز گوگل آنالیتیکز برای اینکه بفهمید اطلاعاتی که به مشتریان خود ارائه داده‌اید واقعا موثر بوده یا نه، استفاده کنید.

 

ویدیوی اختصاصی

گاهی اوقات با یک ویدیوی ساده و غیرحرفه‌ای می‌توان کارهای خلاقانه‌ای کرد. مثلا یکی از کاربران ویستیا که رضایت کاملی نیز از خدمات ما داشته به تازگی و به خاطر اینکه در شرکت آن‌ها دیگر نیازی به تولید محتوای ویدیویی نیست، حساب کاربری‌اش را در ویستیا بسته است. ویدیوی کوتاه پایین در پاسخ به این کاربر ارسال شده که به نوعی خداحافظی و تشکر از وی می‌باشد.

نکته‌ی جالب ماجرا اینجاست که مشتری بعد از کنسل کردن حساب خود تحت تاثیر این ویدیو قرار گرفته و بازخورد مثبتش را در مورد ما ابراز کرد. چنین کاری قطعاً باعث افزایش وفاداری مشتریانتان شده و هر جایی که بتوانند شما را به عنوان یک برند خوب تبلیغ می‌کنند.

نکته‌ی حرفه‌ای: برای هر پروژه‌ای در ویستیا، می‌توانید روی عملیات پروژه کلیک کرده و گزینه ضبط را انتخاب نمایید تا وبکم روشن شده و آماده فیلم‌برداری شود.