۵ نکته قابل اجرا برای بهبود ایمیل با ویدیو

ایمیل، کماکان یکی از موثرترین روش‌های بازاریابی است. اضافه کردن ویدیو به ایمیل نرخ باز شدن، نرخ کلیک و میزان درگیری مخاطبان با محتوا را به صورت چشمگیری افزایش می‌دهد. در این مقاله شما را با ۵ تکنیک موثر جهت بهبود درگیری مخاطبان با استفاده از ویدیو در ایمیل آشنا می‌کنیم.

 

خودِ واقعی‌تان را نشان دهید!

ویدیو، ابزار خوبی برای نشان دادن شخصیت شما به مشتری است. تظاهر نکنید؛ خود واقعی‌تان را نشان دهید. اینکه خود را آنگونه که هستید به دیگران نشان دهید مایه‌ی شرمساری نیست. از حِصار تظاهر و خودنمایی خارج شوید. این کار هم شما را از قید و بندهای تصنعی آزاد کرده و هم دیگران را علاقه‌مند شما می‌کند. مردم دوست دارند شما را آنگونه که هستید ببینند نه چیزی که نیستید و اَدایَش را در می‌آورید!

اگر کسب‌وکار شما مبتنی بر ویدیو است به خاطر داشته باشید که اسکریپت مناسب، لبخند و نورپردازیِ مناسب نیمی از راه است. وقتی نوبت به استفاده از ویدیو در ایمیل می‌رسد، تصویری که برای ویدیو انتخاب می‌کنید دروازه‌ی دعوت مخاطبان به تماشای آن است. بیایید روراست باشیم؛ اغلب مردم از جمله من و شما، جلد کتاب را عامل قضاوت قرار می‌دهیم. به همین صورت، مردم از روی تصویر ویدیو، درباره‌ی تماشای آن تصمیم می‌گیرند. مطمئن شوید که تصویر به خوبی برای افزایش نرخ کلیک بهینه شده باشد. گاهی یک چیز ساده و دوستانه بیشتر از هر چیزی نظر کاربران را جلب می‌کند.

چگونه برای ویدیو تصویر شاخص اختصاصی قرار بدهم؟ - کاویمو
اگر نیاز به راهنمایی دارید و یا می خواهید درباره کاویمو بیشتر بدانید، جای درستی آمده اید، لطفا منابع زیر را چک کنید و اگر نیاز به راهنمایی بیشتری داشتید با ما تماس بگیرید

استقبال از گیف‌های متحرک

استفاده از گیف (gif) نیز استراتژی خوبی برای جذب کلیک‌های بیشتر است. ساخت گیف از ویدیو آن‌طور که فکر می‌کنید سخت نیست. به راحتی می‌توانید از اپلیکیشن‌هایی مثل GIF Brewery بر روی موبایل یا نسخه آنلاین ساخت گیف‌های متحرک مثل gifmaker و ezgif برای این کار استفاده کنید.

بعد از ساخت گیف، آن را به ایمیل اضافه کرده و به پستی در وبلاگ یا صفحه‌ی فرود پیوند دهید. این کار را انجام دهید تا افزایش نرخ کلیک را با چشم خودتان ببینید. تصور ما این است که یک تصویر پویا و متحرک بیش از یک تصویر ثابت در ایمیل نظر مخاطب را جلب می‌کند. به هر حال تست کنید تا ببینید کدام یک تاثیر بیشتری روی مخاطبان شما دارد.

 

تولید ویدیوهای دنباله‌دار

در صورتی که محتوای دنباله‌دار در اختیار دارید بهتر است آن‌ها را در قالب یک کمپین ایمیلی به مخاطبان ارائه دهید. تورها و کمپین‌های آموزشی ایمیل‌محور به خوبی می‌توانند از این رویکرد بهره‌مند شوند بخصوص اگر هر قسمت از ویدیو به ویدیوی بعدی اشاره کند. دقیقاً مثل سریال‌های تلویزیونی ولی در حوزه‌ی بازاریابی ایمیلی.

از آنجایی که کلیک روی هر یک از ویدیوها و اینکه چه مقدار از هر یک مشاهده شده قابل ردیابی است به راحتی می‌توانید آن لیدهایی که بیشتری علاقه را به محتوای شما دارند شناسایی کنید. بعلاوه اگر از پلتفرم‌های اتوماسیون بازاریابی استفاده می‌کنید، کمپین‌های ویدیویی را می‌توانید مرکز ارزیابی و رتبه‌بندی لیدها قرار دهید.

 

تست A/B وقتی که عبارت «ویدیو» را در عنوان ایمیل قرار می‌دهید

در هنگام ساخت ایمیل‌های حاوی ویدیو، سعی کنید با تغییر عنوان ایمیل، یکبار بدون درج واژه‌ی «ویدیو» و بار دیگر با ذکر «ویدیو» تست A/B را انجام دهید.

حالت اول: کاویمو در برابر آپارات تفاوت بر سر چیست؟  [ویدیو]

حالت دوم: کاویمو در برابر آپارات تفاوت بر سر چیست؟

این کار را انجام دهید تا ذائقه‌ی مخاطبان خود را شناسایی و بر همان اساس گام بردارید. در اغلب موارد درج این کلمه در عنوان ایمیل، نرخ باز شدنش را افزایش می‌دهد ولی در شرایطی ممکن است با مخاطبانی سروکار داشته باشید که برایشان فرق چندانی ندارد یا حتی درج این کلمه تاثیر معکوسی روی آن‌ها داشته باشد. از آنجایی که این موضوع وابسته به مخاطبان شماست انجام تست دوبخشی (A/B) ضروری است.

 

تولید ویدیو برای دسته‌ی مشخصی از کاربران

در صورتی که ویدیو از قبل در استراتژی محتوای شما جای داشته می‌توانید با تولید ویدیوی اختصاصی برای دسته‌ی خاصی از مخاطبان (سگمنت‌های مختلف) میزان استقبال از ایمیل‌ها را افزایش دهید. این کار گرچه زمان و انرژی مازادی می‌طلبد ولی قطعاً تاثیر بسزایی در بهبود بازاریابی ویدیویی خواهد داشت.