ویدیوی بعدی‌تان باید چند دقیقه باشد؟

انسان‌ها اساساً برهه‌ی توجه کوتاهی دارند که به لطف حواس‌پَرت‌کُن‌ترین اختراع بشر یعنی اینترنت و میوه‌ی آبدار آن - شبکه‌های اجتماعی – این مقدار اندک نیز کمتر شده است. با شرایط فعلی به نظر نمی‌رسد کسی از مهلکه جان سالم به در برده باشد! مردم دیگر همچون سابق، صبر زیادی در خواندن مطالب ندارند. متاسفانه شبکه‌های اجتماعی نیز به این مشکل دامن زده‌اند. ماهیت کوتاه مطالب در این شبکه‌ها، پراکنده‌خوانی را در نهاد کاربران تقویت کرده و حس اقناع کاذب به آن‌ها می‌دهد. جالب است بدانید برهه‌ی توجه انسان‌ها از ۱۲ ثانیه در سال ۲۰۰۰ به ۸ ثانیه کاهش یافته است یعنی حتی کمتر از ماهی قرمزِ شبِ عید که بازه‌ی توجهش ۹ ثانیه است!

ویدیو نیز خود نوعی محتواست و از این قاعده مستثنی نیست. SumoMe با بررسی ۶۵۰ هزار بازدید دریافت که تنها ۲۰ درصد مردم مقالات را تا آخر می‌خوانند. (به همین دلیل این پست را کوتاه گرفته‌ایم تا ۸۰ درصد شما را از دست ندهیم!). با توجه به اهمیت این موضوع، تحلیل مشابهی را روی ویدیوهای کاربران انجام دادیم تا بدانیم طول ایده‌آل ویدیو باید چقدر باشد، کجاها طول ویدیو مهم است و کجاها اهمیتی ندارد. در نهایت به این نتیجه رسیدیم که در دنیای ویدیو نیز با چنین پدیده‌ای مواجه هستیم ولی درکنارش چیزهای دیگری نیز دستگیرمان شد.

 

نکته: این تحقیق توسط تیم ویستیا  یکی از سرویس‌دهندهای میزبانی ویدیو با بررسی تقریبا ۵۶۴۷۱۰ ویدیو که در مجموع بیش از ۱۳ میلیارد پخش نوشته شده است.

 

رابطه‌ی طول ویدیو و میزان درگیری کاربران

از آنجایی که هر ویدیو طول متفاوتی دارد، تصمیم گرفتیم رابطه‌ی بین طول ویدیو و سطح درگیری کاربران را بررسی کنیم. آیا کاربران در هنگام تماشای ویدیو، طول آن را در نظر می‌گیرند؟ دنبال پاسخ این سوال رفتیم.

انتظار داشتیم با افزایش طول ویدیو، سطح درگیری کاربران کاهش یابد. به عبارتی ما اعتقاد داشتیم، کاربران ویدیوهای ۱ دقیقه‌ای را بیشتر از آن‌هایی که ۲ دقیقه هستند تماشا می‌کنند و این فرض را هم داشتیم که با افزایش ویدیو از ۱ به ۲ دقیقه – یعنی ۱۰۰ درصد طول بیشتر – تاثیر مخرب‌تری از افزایش یک ویدیوی ۱۰ دقیقه‌ای به ۱۱ دقیقه – ۱۰ درصد طولانی‌تر – شاهد باشیم.

از بعد ریاضی چنین رابطه‌ای خطی نبوده بلکه یک تابع نمایی از نوع نزولی است. چیزی شبیه این:

 

 

خوشبختانه داده‌های زیادی برای ترسیم نمودار داشتیم – تقریبا ۵۶۴۷۱۰ ویدیو را بررسی کردیم که در مجموع بیش از ۱۳ میلیارد پخش را برای این تحقیق رقم زده بودند. بنابراین خیالمان راحت بود که به نتایج تحقیق می‌توانیم اعتماد کنیم. اما نتیجه بررسی این اطلاعات چه بود؟ ادامه را بخوانید.

 

طول ویدیوها واقعا باید چقدر باشد؟

 

 

نمودار بالا نتایج حاصل از این تحقیق را نشان می‌دهد. مشاهده می‌کنید که مقدار دو دقیقه، ایده‌آل‌ترین حالت ممکن است. با گذر از دو دقیقه، میزان درگیری کاربران نیز به صورت چشمگیری کاهش پیدا می‌کند.

چند نکته‌ی مهم درباره‌ی این نمودار وجود دارد:

 

۱. ویدیوهای ۲ دقیقه و و کمتر، کاربران را به خوبی درگیر می‌کند

درگیری کاربران با ویدیو تا ۲ دقیقه پایدار بوده یعنی یکی ویدیوی ۹۰ ثانیه‌ای همانقدر کاربر را درگیر می‌کند که یک ویدیوی ۳۰ ثانیه این کار را انجام می‌دهد. اطلاع از این موضوع برای بازاریاب‌ها بسیار ارزشمند است. بنابراین اگر کلیپ‌های کوتاه می‌سازید، به خاطرِ چند ثانیه کمتر یا بیشتر استرس نگیرید؛ همین که زیر ۲ دقیقه باشد کافی است.

 

برداشت نهایی: کوتاه و مختصر بودن ویدیو، استراتژی ایمنی است؛ فرض کنید بازدیدکننده سَرَش شلوغ است. ولی مادامی که ویدیو زیر ۲ دقیقه باشد، نگرانِ چند ثانیه کمتر یا بیشتر نباشید.

 

۲. بین ۲ و ۳ دقیقه اختلاف زیادی وجود دارد

بعد از ۲ دقیقه، تقریبا هر ثانیه‌اش طلاست. این دقیقاً جایی است که نمودار سیر نزولی پیدا می‌کند. البته منظور این نیست که یک ویدیوی ۱۰ دقیقه را به ۲ دقیقه کات کنید – بسته به نوع محتوا گاهی اوقات ویدیوهای طولانی جواب می‌دهند – بلکه منظور این است که با حذف ۳۰ ثانیه از یک ویدیوی ۲.۵ دقیقه‌ای می‌توان تفاوت چشمگیری در میزان توجه کاربران ایجاد نمود.

 

 

برداشت نهایی: اگر ساخت ویدیو را تازه شروع کرده‌اید با ویدیوهای زیر ۲ دقیقه کار خود را آغاز کنید. این کار کمک می‌کند تا پیش از سرمایه‌گذاری روی محتوای طولانی‌تر، ذائقه‌ی مخاطبان خود را بفهمید.

 

۳. ایده‌آل بعدی ویدیوهای ۶ الی ۱۲ دقیقه هستند که در جایگاه دوم قرار می‌گیرند

روند کاهش درگیری کاربران تا ۶ دقیقه ادامه دارد ولی بعد از آن دوباره به سطحی از پایداری می‌رسیم. بین ۶ تا ۱۲ دقیقه، تغییر زیادی در میزان درگیری کاربران مشاهده نمی‌کنیم بنابراین اگر ویدیوی شما به جای ۷ دقیقه، ۸ یا ۹ دقیقه شد، درگیری کاربران چندان دستخوش تغییر نمی‌شود. برای تولید محتواهای آموزشی پیشنهاد می‌گردد حتما ویدیوهایی با طول زمانی ۶ الی ۱۲ دقیقه اقدام نمایید.

 

 

برداشت نهایی: خارج از ۲ دقیقه روی محتوا تمرکز کنید. در صورتی که بازدید کننده به دنبال ویدیوی کوتاهی باشد ترجیحش همان دو دقیقه کمتر است ولی وقتی پای یک ویدیوی طولانی‌تر می‌نشیند چند ثانیه بیشتر منصرفش نمی‌کند.

 

۴.  از ۱۲ دقیقه به بعد احتیاط کنید

همانند متن، ویدیو نیز به اندازه‌ای که لازم است باید طول داشته باشد. ویدیوهای طولانی‌تر از ۱۲ دقیقه معمولاً محتوایشان آموزشی است که طولانی بودن این ویدیوها خارج از انتظار کاربران هم نیست. البته میزان افت درگیری از دقیقه‌ی ۱۲ تا ۲۰ (به عبارتی شیب منحنی) به شدت بازه‌ی ۲ الی ۶ دقیقه نیست ولی با این حال بازهم هرچقدر از ۱۲ دقیقه بالاتر می‌رویم میزان درگیری با شیبی هرچند ملایم کاهش پیدا می‌کند. این موضوع در ساخت ویدیوهای بلند که معمولاً هزینه و زمان بیشتری لازم دارند حائز اهمیت است.

 

 

برداشت نهایی: روی طول ویدیو تمرکز کنید ولی مهم‌تر از آن روی محتوای ویدیو وقت بگذارید. حتی اگر همه‌ی اصول را هم رعایت کنید ولی محتوای ارزشمندی برای ارائه نداشته باشد، مخاطبان خود را از دست خواهید داد.

 

با توجه به مطالب گفته شده و تحقیقات مختلفی که صورت گرفته، می‌توان با اطمینان کامل،کوتاه بودن برهه‌ی توجه بازدیدکنندگان (حتی ویدیو) را تایید کرد. طول ایده‌آل، به محتوا و مخاطبان شما بستگی دارد. بنابراین با تحلیل رفتارِ مخاطبان و بررسی نمودارهای آماریِ موجود در داشبوردتان می‌توانید طول ایده‌آل ویدیو را تعیین نمایید.

 

منبع: Wistia