چرا نباید ویدئوهای خود را روی وردپرس بارگذاری کنیم؟

تصاویر، صوت‌ها و ویدئوها باعث جذاب‌تر و پربارتر شدن هرچه بیشتر یک وب‌سایت می‌شوند. قطعاً افزودن یک ویدئو به وب‌سایت می‌تواند ارزش و همین طور زیبایی محتوای شما را دو چندان کرده و احتمال جذب مخاطبانتان را از سراسر دنیای اینترنت افزایش می‌دهد. اما روش مناسب برای رسیدن به این هدف چیست؟ آیا باید همه‌ی فکر و ذکرتان معطوف به طراحی و تولید یک ویدئوی تمام عیار باشد؟ یا شاخص‌های دیگری را هم باید در نظر داشت؟ با کاویمو همراه باشید تا با هم به بررسی این مسئله بپردازیم.

بسیاری از کاربران وردپرس برای بارگذاری ویدئوهای خود در فضای مجازی ترجیح می‌دهند که از یک سرویس اشتراک ویدئوی رایگان مانند یوتیوب و آپارات استفاده کنند. اما عده­ ی دیگری از کاربران، بخصوص افرادی که هیچ تمایلی به بارگذاری برخی از ویدیوهای خود در سرویس‌های اشتراک و میزبانی ویدیو نداشته و علاقه‌مندند ویدیوها فقط در سایت خودشان نمایش داده شود، همیشه این سؤال را گوشه‌ی ذهن خود دارند که آیا نمی‌توان ویدئوها را در جایی غیر از این سرویس‌ها بارگزاری کرد؟ در پاسخ به این سوال اولین راه‌حلی که به ذهن می‌رسد آپلود ویدیو بر روی سایت خودشان است؛ و با توجه به این که درصد زیادی از سایت‌ها وردپرسی می‌باشد، می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم که آیا می‌توان ویدیوها را روی سایت وردپرسی خود آپلود کرد؟ و اگر این امکان موجود است پس چه لزومی دارد که از دیگر سرویس‌های میزبانی همچون کاویمو استفاده کنند؟ پاسخ ما به شما این است: بله می‌توانید! اما ما هیچ گاه این کار را به شما توصیه نمی‌کنیم. در این مقاله ما به شما خواهیم گفت که چرا هرگز نباید ویدئوهای خود را روی وردپرس بارگذاری کنید.

 

بارگذاری یا جای‌گذاری؟ مسئله این است!

قبل از این که بخواهیم به این سؤال پاسخ دهیم، اجازه بدید مطمئن شویم که همه، تفاوت بین «بارگذاری» و «جای‌گذاری» را می‌دانند. بارگذاری، میزبانی و یا همان آپلود ویدئو به این معناست که شما ویدئویتان را مانند دیگر فایل‌ها بر روی وب‌سایت خود قرار می‌دهید. این همان چیزی است که ما به هیچ کس توصیه نمی‌کنیم. اما جای‌گذاری به این معناست که شما می‌توانید از دیگر سرویسهای بارگذاری ویدیو مثل یوتیوب و کاویمو استفاده کنید و سپس به راحتی آن ها را در وب‌سایت خود به نمایش بگذارید. ما شدیداً توصیه می‌کنیم هرگاه توانستید ویدئوهای خود را جای‌گذاری کنید، نه بارگذاری!

 

جهان شمولی فزاینده!

جای‌گذاری یک ویدئو در وردپرس آسان‌تر از بارگذاری آن است. شما می‌توانید ویدئوی آپلود شده‌ی خود در سایت‌های اشتراک گذاری ویدئو (مانند یوتیوب و آپارات) و یا میزبانی ویدئو (مانند کاویمو) را با کپی کردن کد نمایش آن در وبلاگ یا سایت خود به اشتراک بگذارید. همچنین مدیریت کردن یک کانال در سرویس هایی چون یوتیوب و کاویمو، بسیار ساده‌تر از وردپرس است. از طرف دیگر ساختن یک بخش مخصوص آپلود ویدئو و جداکردن آن از سایر عکس‌ها و فایل‌های آپلود شده در وردپرس کار ساده‌ای نیست. شما می‌توانید ویدئوهای آپلود شده بر روی یوتیوب و کاویمو را به رسانه‌های اجتماعی دیگر ارسال کرده و آن‌ها را در معرض دید مخاطبان بیشتری قرار دهید. همچنین با بارگذاری ویدئوها بر این چنین سایت‌ها می‌توانید امکان به اشتراک گذاشتن ویدئو به وسیله‌ی مخاطبانتان را به راحتی هرچه تمام‌تر مهیا کنید. با همین روش، یکی از وب‌سایت‌ها بیش از 11 میلیون بازدید ویدئو در یوتیوب کسب کرد که این آماری فوق العاده محسوب می‌شود.

 

پهنای باند، خوراک لذیذ ویدئوها

شما با بارگذاری ویدئوهای مختلف روی سایت خود پهنای باند بیشتری مصرف می‌کنید. هرچه کیفیت ویدئو بالاتر باشد پهنای باند بیشتری مصرف می‌کند. همچنین اگر شما به کاربران خود اجازه دهید که ویدئوی شما را در سایت خود به اشتراک بگذارند با توجه به این نکته که پخش کننده پیش فرض وردپرس فاقد این قابلیت می‌باشد، با هر بار اشتراک گذاری در سایت‌های مختلف، پهنای باند مصرفی شما چندین و چند برابر خواهد شد. شاید شما مجبور باشید که چند پلاگین هم برای مدیریت و نمایش ویدئوی خود به سایتتان اضافه کنید. با این اقدامات، بار تحمیل شده به سرور بیشتر و بیشتر شده و آن موقع است که دیگر سرور شما را به عنوان یک دردسر بزرگ تلقی می‌کند. در نتیجه این امکان وجود دارد که سرویس دهندگان هاست، سایت شما را تعلیق کرده و موقتاً از گردونه خارج کنند.

 

بر فراز قله‌ی دیده شدن قرار بگیرید

بارگذاری فایل های ویدئویی بر روی سایت های اشتراک و یا میزبانی ویدئو مانند یوتیوب و کاویمو نسبت به وب­سایت خودتان، شانس بیشتری برای دیده شدن آن ها ایجاد می‌کند. ویژگی‌های خاص کاویمو و دیگر ارائه دهندگان سرویس‌های میزبانی ویدئو می‌تواند افزایش محبوبیت ویدئوهای شما را به اندازه‌ی سرعت گسترش ویروس‌ها افزایش دهد.

 

همان گونه که می‌خواهید، ببینید

زمانی که شما یک ویدئو بر روی یوتیوب یا کاویمو بارگذاری می‌کنید، آن‌ها هر ویدئو را برای ارائه بهتر بر روی صفحات وب پردازش ‌کرده و به بینندگان این امکان را می‌دهند تا کیفیت مشاهده‌ی فیلم را متناسب با سرعت اینترنت خود انتخاب کنند. همچنین این سایت‌ها تلاش می‌کنند تا به طور اتوماتیک کیفیت ویدئوی نمایش داده شده را با کیفیت اینترنت کاربر و حتی با نوع دستگاهی که به وسیله­ی آن ویدئو را مشاهده می‌کند تطبیق دهند. اما اگر شما ویدئوی خود را بر روی وردپرس بارگذاری کنید، دیگر قابلیت بهینه سازی ویدئوهایتان را نخواهید داشت و آن، همان طور که هست نمایش داده می‌شود. در نتیجه علاوه بر این که پهنای باند بیشتری مصرف می‌شود، تجربه‌ی مطلوبی نیز برای مخاطبان در پی نخواهد داشت.

امیدواریم با کمک این مقاله به این سؤال پاسخ داده باشیم که چرا نباید هیچ وقت ویدئوهایتان را روی وردپرس بارگذاری کنید؛ همچنین توانسته باشیم اهمیت استفاده از امکانات بی­نظیر سرویس هایی مانند کاویمو را به شما معرفی کنیم. اگر نکته‌ی جدیدی به ذهنتان می­رسد و یا سؤال دیگری دارید می­توانید آن را با ما در میان بگذارید. صمیمانه پاسخگوی سؤالات شما خواهیم بود.

 

۰۲۱-۹۱۳۰۱۰۸۰

مشاوره کاملا رایگان

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟

برای صحبت با متخصصان کاویمو تماس بگیرید.