۵ نکته مهم در مورد بازاریابی محتوا

یکی از مهم‌ترین قدم‌هایی که از همان ابتدا در یک کسب‌وکار نوپا باید به درستی و محکم برداشته شود، بازاریابی محتوا یا Content marketing می‌باشد. شاخ‌وبرگ یک کسب‌وکار نوپا بسیار شکننده، نیازمند مراقبت و رسیدگی است چرا که یک نهال کوچک برای دیدن شدن در میان انبوه درختان کهنسال راه درازی در پیش دارد. به همین دلیل، کسب‌وکارهای کوچک در مراحل ابتدایی نیازمند این هستند که تصمیمات راهبردی دقیقی اتخاذ کنند. 

ارائه محتوای جدید نیز همانند سایر روش‌های بازاریابی، نیازمند استراتژی است. در واقع این راهبرد یا استراتژی است که ورزشکاری را قهرمان، دانشجویی را ممتاز و کارگری را موفق می‌کند. استراتژی، عامل پیروزی در جنگ بوده و اساسا زندگی مجموعه‌ای از تصمیمات استراتژیک است.

به همین منظور از بین حجم زیادی از نکات و تکنیک‌های بازاریابی محتوا، ۵ نکته مهم‌تر که در جریان کنفرانس مشهور  CMWorld ۲۰۱۷ مطرح شده است را انتخاب کرده‌ایم تا شما را با ماحصل تجربیات بزرگان این صنعت آشنا کنیم، با ما همراه شوید.

 

 

بازاریابی محتوا یا Content marketing چیست؟
بازاریابی محتوا یا Content marketing نوعی از بازاریابی است که با تولید و اشتراک منظم اطلاعات تلاش می‌کند تا ضمن جذب مشتریان جدید، مشتریان قبلی را نیز حفظ کند. این اطلاعات می‌تواند به صورت متنی، ویدئویی، کتاب‌های الکترونیکی، اینفوگرافی، تصاویر و سایر روش‌های رایج عرضه شود.

 

۱. رقبای شما در بازاریابی محتوا افراد باهوشی هستند.

در رویداد اخیر با نگاهی به سخنرانان برجسته، اسپانسرها و شرکت‌کنندگان به راحتی می‌توان به حساس بودن سطح رقابت در این حوزه پی برد. در جریان این رویداد، جی آونز یکی از حرفه‌ای‌ترین بازاریاب‌های دنیا حقیقتا لب کلام و منتهای بازاریابی محتوا را مشخص می‌کند:

 

وقتی توجه بیشتری معطوف مشتریانمان می‌کنیم، آنها نیز توجه بیشتری به ما خواهند داشت.

 

۲. آینده از آن ویدئو است.

همانطور که احتمالا شما هم می‌دانید؛ در چند سال اخیر، افراد، شرکت‌ها و کسب‌وکارهای مختلف به تاثیر بالای ویدئو در جذب بیشتر بازدید کننده پی برده‌اند. همانطور که در کنفرانسی با موضوع بازاریابی محتوا، اسلایدها و ویدئوها، نقشی کلیدی در انتقال پیام سخنرانان دارند، تاثیر و بازخورد مثبتشان برای بازدیدکنند‌ها و مشتریان هم نیازی به توضیح ندارد. اگر هنوز هم شک دارید، کافی است با بررسی نتایج تحلیلی پنل کاویمو، میزان استقبال از ویدئوها در وبسایت خود را به وضوح مشاهده کنید.

 

۳. همیشه این سوال را از خودتان بپرسید که یک محتوا چه حرفی برای مشتریان شما دارد؟

در بازاریابی محتوا مهمترین چیز مشتری است. در واقع مشتری قهرمان اصلی داستان است. شما و تمام بازاریاب‌ها در تلاش برای جلب اعتماد مشتری هستید و این کار دست نیافتنی است مگر با اهمیت به مشتری. تنها به فکر فروش نباشید؛ کمی خلاق باشید؛ مشتری را آنالیز کنید، سعی کنید به ذهنیت آنها در مورد محتوا و پیغامتان نفوذ کنید. این کار به شما این اجازه را می‌دهد تا راه‌های جذب و هدایت مشتری را آگاهانه بفهمید.

 

۴. کیفیت را فدای کمیت نکنید!

رابرت براونینگ شاعر انگلیسی جمله جالبی دارد: «کم هم زیاد است!»، این شاعر و نمایش‌نامه‌نویس، اعتقاد داشت یک متن یا پیام باید با حداقل عناصر و در فشرده‌ترین و کوتاه‎ترین حالت به مخاطب منتقل شود.  چندی بعد لودویگ معمار آلمانی نیز این جمله را سرلوحه کار خود قرار داد تا جایی که این عبارت به یک شعار معروف برای مینی‌مالیست‌ها بدل شد. مینیمالیسم، ساده‌گرایی یا کمینه‌گرایی مکتبی هنری است که مبنا را سادگی و حداقل‌گرایی قرار داده است.

در بازاریابی محتوا نیز این موضوع صادق است؛ نباید زیاده‌گویی کنیم؛ از تکرار مکررات پرهیز کنیم؛ سعی کنیم کوتاه و فشرده ولی به بهترین شکل بنویسیم/بگوییم. بازدیدکننده در هنگام خواندن یا تماشای یک ویدئو به دنبال یک پیام است. سعی کنیم آن پیغام را در حداقل کلام به او منتقل کنیم. دنبال این نباشید که هر روز تولید محتوا کنید؛ این کار ناخواسته کیفیت کار را شما پایین می‌آورد.

پست‌های قدیمی وبلاگ خود را فراموش نکنید. گهگاهی بررسی‌شان کنید و محتوای آن‌ها را بهبود دهید. همیشه یک نوشته خوبی چیزی نیست که شما خوب می‌بینید. گاهی اوقات لازم است از نگاه موتورهای جستجو نوشته خود را ببینید. در این صورت خواهید دید که نوشته شما هنوز هم جای کار دارد! این موضوع تنها برای نوشته‌ها نیست؛ تکنیک‌ها و نکات سئو، برای کلیپ‌های ویدئویی نیز صادق است. آن‌ها را دست‌کم نگیرید.

 

۵. هیچ رازی برای بازاریابی محتوا وجود ندارد

یکی از سخنرانان کنفرانس CMWorld ۲۰۱۷ جمله زیبایی مطرح کرد: «هیچ رازی وجود نداره، فقط سخته!». بله؛ بازاریابی محتوا هیچ عصای جادویی و تکنیک خاصی ندارد. تنها کاری که باید انجام دهید خوب نوشتن است. خوب نوشتن هم چیزی نیست جزء بهبود مداوم یک متن نسبتا خوب.

راه میانبری در این صنعت وجود ندارد. هیچ یک از سخنرانان، از روی تصادف به این مرحله نرسیده‌اند؛ آن‌ها بی‌وقفه کار کرده‌اند تا مهارت‌های خود در این کار را افزایش داده و کامل کنند. نقطه تمایز افراد موفق این است که به یادگیری ادامه داده و هیچ‌گاه موتور پیشرفت در این کار را خاموش نمی‌کنند.

بازاریابی محتوا یک بازی نفس‌گیر و طولانی است که موفقیت در آن وابسته به میزان صبر شما است. اگرچه در مراحل ابتدایی شاید نتیجه مناسبی دریافت نکنید، اما آگاه باشید که اگر اصول این کار را رعایت کرده و به حرکت خود ادامه دهید در دراز مدت قطعا نتایج زحمات خود را خواهید دید.

فراموش نکنید در هر کاری از بهترین ابزارهای آن استفاده کنید. به عنوان مثال کاویمو یکی از بهترین سرویس‌های میزبانی ویدئو است که به خوبی می‌تواند پذیرای محتوای ویدئویی شما باشد. توصیه می‌کنیم فرصت را از دست نداده و با ساخت رایگان حساب کاربری در کاویمو، ویدیوهای خود را آپلود کرده و از نزدیک، امکانات این سرویس را تجربه کنید.