چرا آپلود ویدیو در سرویس‌ اشتراک ویدیو به ضرر شماست؟

به این موضوع فکر کنید، وقتی در سرویس اشتراک ویدیو مثل یوتیوب و آپارات یک ویدیو آپلود می‌کنید و آنرا در وبسایت خودتان جهت نمایش قرار می‌دهید چه اتفاقی می‌افتد؟ برای یافتن پاسخ به مطالعه ادامه مقاله بپردازید.

یکی از بهترین راهکارها جهت جلب توجه مشتریان به کسب‌وکار شما تولید محتوای ویدیویی است، فرقی نمی‌کند این جلب توجه برای خرید محصول، عضویت در خبرنامه و یا ثبت نام در وبسایت شما باشد. هدف از یک محتوای ویدیویی ارتباط مستقیم با مشتریان جهت برداشتن گام‌های بعدی است. هرگونه انحراف و حواس پرتی در این میان می‌تواند امید جذب مشتری را از بین ببرد.

اما چه چیزی ممکن است به بازاریابی ویدیویی شما آسیب برساند؟ در یک کلام: سرویس‌های اشتراک ویدیو همچون یوتیوب و آپارات و ...!

 

سرویس اشترک ویدیو چگونه باعث از دست رفتن مشتری‌ها می‌شوند 

به این موضوع فکر کنید، وقتی در یوتیوب و آپارات یک ویدیو آپلود می‌کنید و آنرا در وبسایت خودتان جهت نمایش قرار می‌دهید چه اتفاقی می‌افتد؟ وقتی مشتری شما بر روی ویدیو جهت پخش آن کلیک می‌کند اولین چیزی که توجه وی را جلب می‌کند لوگو وبسایت‌های اشتراک ویدیوئی است. علاوه بر آن در انتهای ویدیو چندین کلیپ مشابه بعضاً از رقبای شما به مشتری پیشنهاد می‌شود، حتماً برای شما هم پیش آمده که با دیدن یک کلیپ در یوتیوب و آپارات به دیدن چندین کلیپ مشابه آن بپردازید و در نهایت اولین ویدیویی که تماشا کردید را کلاً به دست فراموشی بسپارید.

و موردی که برای خودم همیشه اتفاق می‌افتد برای کنجکاوی بیشتر برای اینکه ببینم ارائه کننده ویدیو چه ویدیو دیگری دارد. روی عنوان ویدیو کلیک میکنم تا با وارد شدن به صفحه ویدیو در آپارات به دیگر ویدیوها دسترسی پیدا کنم و نگاهی هم به سایر ویدیوها داشته باشم.

اما راه حل رفع این مشکل چیست؟ راه حل رفع این مشکل استفاده از سرویس‌های میزبانی ویدیو همچون کاویمو می‌باشد. شما در کاویمو جهت نمایش و یا عدم نمایش لوگو وبسایت ارائه دهنده کنترل کامل خواهید داشت، امکان اضافه کردن لوگو شخصی شما در پلیر وجود دارد، امکان قرار دادن تصویر شاخص (Thumbnail) دلخواه و از همه مهمتر هیچ ویدیو پیشنهادی آخر کلیپ‌ها نمایش داده نخواهد شد تا مشتری‌های شما در وبسایت شما باقی بمانند و آنها را از دست ندهید.

چرا نباید ویدئوهای خود را روی وردپرس بارگذاری کنیم؟
تصاویر، صوت‌ها و ویدئوها باعث جذاب‌تر و پربارتر شدن هرچه بیشتر یک وب‌سایت می‌شوند. قطعاً افزودن یک ویدئو به وب‌سایت...

عدم ارائه سرویس مناسب برای تولیدکنندگان محتوا در سرویس اشتراک ویدیو

سرویس‌های اشتراک گذاری ویدیو همچون یوتیوب و آپارات برای تولیدکنندگان محتوا و کسب‌وکارهایی که از طریق ویدیو فروش خود را انجام می‌دهند طراحی نشده است، بلکه برای اشتراک گذاری و سرگرمی هستند، تا با بالابردن بازدید سایت خود از راه تبلیغات درآمد کسب کنند. اما وبسایت‌های میزبانی ویدیو همچون کاویمو صرفاً برای کسب‌وکارها و تولید کنندگان محتوا راه‌اندازی شدند و تمامی امکاناتی که به سرویس آنها اضافه می‌شود در درجه اول جهت رضایت صاحب ویدیو و وبسایت خواهد بود. امکاناتی که وبسایت‌هایی همچون کاویمو در اختیار تولیدکنندگان محتوا قرار می‌دهد بی‌شمار است، از جمله عدم نمایش لوگوی کاویمو تا امکان قرار دادن لوگو شخصی، افزودن امکان عدم دانلود ویدیو، عدم نمایش تبلیغات، امکان اضافه کردن دکمه فراخوان (دعوت به اقدام)، امکان اضافه کردن کد تخفیف به همراه شمارش‌گر در ثانیه خاصی از ویدیو، امکان فعال کردن آهنربای ایمیل برای افزودن فیلد دریافت آدرس ایمیل و شماره تلفن و ده‌ها امکان دیگر

اگر هدف شما از یک ویدیو دیده شدن بیشتر است یوتیوب و آپارات بهترین گزینه خواهند بود، اما اگر هدف از یک ویدیو جذب مشتری و نگه داشتن آن است این سرویس‌ها به ضرر کسب‌وکار شما خواهند بود. چرا؟ چون مهمترین نکته جهت جذب مشتری و در نهایت فروش محصول محدود کردن حق انتخاب و تصمیم گیری یک مشتری و حفظ تمرکز مخاطب بر روی ویدیو و محتوای ارایه شده است، هدف باید مشخص باشد، یا خرید کند یا ثبت نام کند، با قرار دادن ویدیو در یوتیوب و آپارات شما بیش از اندازه حق انتخاب به مشتری خواهید داد، به آنها این قابلیت را ندهید!

چرا سرویس‌های اشتراک ویدیو قاتل کسب‌وکار شماست؟
بدون شک ویدئوها یکی از بهترین و قدرتمندترین ابزارهای بازاریابی در فضای اینترنت هستند که گذشته از ارزش و جذابیتشان...

عدم حفظ حق کپی رایت ویدیوها در سرویس اشتراک ویدیو

یکی دیگر از دغدغه‌های افرادی که هزینه زیادی جهت ساخت یک ویدیو می‌کنند، حق کپی رایت ویدیوها است. متاسفانه در وبسایت‌های اشتراک ویدیو همچون یوتیوب و آپارات امکان ضبط و دانلود کردن ویدیوها به راحتی وجود دارد که باعث پخش شدن ویدیو و در نتیجه از بین رفتن ارزش این ویدیو خواهد شد، مخصوصاً اگر هدف شما نمایش این ویدیو در وبسایت خودتان باشد.
در وبسایت کاویمو امکان محافظت کامل ویدیو وجود دارد و شما تنها با تیک زدن گزینه عدم دانلود می‌توانید جلوی دانلود ویدیوهای خود را بگیرید.

عدم دانلود ویدیو

عدم امکان سئو کردن ویدیوها در سرویس اشتراک ویدیو

همانطور که در مقاله ۱۰ دلیلی که استفاده از کاویمو را از نان شب واجب‌تر می‌کند به آن اشاره شده است، در وبسایت‌های اشتراک گذاری ویدیو همچون یوتیوب و آپارات امکان سئو کردن یک ویدیو وجود ندارد و تمامی امتیازات سئو یک ویدیو به خود این وبسایت‌ها خواهد رسید در صورتی که شما با استفاده از سرویس میزبانی ویدیو کاویمو به راحتی می‌توانید ویدیوهای خود را سئو کنید و این کار در نهایت باعث ایندکس شدن ویدیو شما با آدرس وبسایت خودتان در نتایج جستجوی گوگل می‌شود.

تاثیر استفاده از سرویس اشتراک ویدئو در سئو سایت شما

 

سئو ویدیو

 

تاثیر استفاده از کاویمو در سئو سایت شما (نمونه‌ای از مشتریان کاویمو)

سئو ویدئو در کاویمو

 

 

۰۲۱-۹۱۳۰۱۰۸۰

مشاوره کاملا رایگان

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟

برای صحبت با متخصصان کاویمو تماس بگیرید.