کاویمو در برابر ارتش سرخ!

فرض کنید این فرصت در اختیار شماست که به طور رایگان صاحب یک سیم کارت شوید. آیا آن موقع فکر هزینه کردن برای خرید یک سیم کارت به سرتان میزند؟ اگر سیم کارت رایگان، ویژگی‌های مدنظر شما را نداشته باشد چطور؟
در دنیایی که زندگی می‌کنیم از این دست اتفاقات به وفور مشاهده می‌شود و گاهاً حاضریم برای رسیدن به امکانات و مزایای بیشتر دستمان را در جیب مبارک کرده و از خیر پیشنهادهای رایگان بگذریم.
کاربران دنیای ویدئو و بازاریابی‌های ویدئویی هم از این قاعده مستثنا نیستند؛ حتی شمایی که در حال خواندن این مقاله هستید ممکن است با این سؤال مواجه شوید که چرا باید برای یک سرویس میزبانی ویدئو مانند کاویمو هزینه پرداخت کنیم در حالی که می‌توانیم از سرویس‌های رایگانی مانند یوتیوب و آپارات استفاده کنیم؟! و این که اساساً این مدل سرویس‌ها چه مزیتی نسبت به سرویس‌های رایگان در اختیار ما قرار می‌دهند؟
بیایید برای رسیدن به پاسخ این سؤال‌ها، دو پلتفرم آنلاین ویدئویی یعنی یوتیوب و کاویمو را با یکدیگر مقایسه کنیم.
همان طور که می‌دانید یوتیوب بزرگ‌ترین پلتفرم ویدئویی دنیا است، هر ماه یک میلیارد کاربر دارد و تحت قلمرو گوگل است؛ پس حتماً می‌تواند برای سئو مفید باشد، این طور نیست؟
همان طور که می دانید یوتیوب و کاویمو دو پلتفرم متفاوت با اهداف متفاوت هستند. یوتیوب برای خدمت‌رسانی به عموم افراد جامعه طراحی شده است که به وسیله‌ی آن کاربران می‌توانند کلیپ‌های خود را در هر موضوعی با سایر مردمان جهان به اشتراک بگذارند. در این میان، برخی افراد و سازمان‌ها نیز فرصت را غنیمت شمرده و به دنبال تبلیغات و در نتیجه‌ی آن کسب درآمد و جلب مشارکت مردم در پروژه‌های خود می‌باشند. اما کاویمو منحصراً برای افرادی طراحی شده است که می‌خواهند با استفاده از ویدئوهای وب‌سایت خود به بازاریابی و فروش دست پیدا کنند. به عبارت دیگر، کاویمو برای ویدئوهایی که قرار است اختصاصاً بر روی وب‌سایت شما قرار بگیرند بسیار ایده آل است و شما می‌توانید آن را به راحتی شخصی سازی کرده و به ابزارهای منحصر به فردی مجهزش کنید؛ اما یوتیوب یک پلتفرم ویدئویی ـ اجتماعی است که برای استفاده از آن مجبورید از استراتژی‌ها و قوانین خاصی پیروی کرده و از امکانات محدودی بهره ببرید.

 

جایی که کاویمو فاتح میدان مبارزه است

اگر شما به دنبال افزایش بازدید از وب‌سایت خود هستید استفاده از کاویمو بهترین پیشنهادی است که می‌توانیم به شما بدهیم. شما می‌توانید به وسیله آن نرخ تبدیل سایت خود را افزایش داده و میزان تعامل با مخاطبانتان را از طریق وب‌سایت افزایش دهید. همچنین این امکان در اختیار شماست تا با سفارشی کردن پخش کننده ویدئو مثل تغییر رنگ، افزودن دکمه‌های دلخواه و... افراد بیشتری را جذب کنید. سئوی ویدئو فرصت روانه کردن هرچه بیشتر حجم بازدیدها را به سمت سایتتان افزایش می‌دهد و در این میان می‌توانید به وسیله آهن‌ربای ایمیل سرنخ‌های کسب و کارتان را پیدا کنید.
کاویمو به کمک ابزار تحلیلگر ویدیوی خود می‌تواند جزئیات بیشتری نسبت به یوتیوب و آپارات در اختیار شما قرار دهد. این سرویس میزبانی ویدئو با تجزیه و تحلیل دقیق و حرفه‌ای اطلاعات، می‌تواند به جای داده‌های ساده و ناقص و غیر کاربردی، اطلاعات با ارزشی نصیب شما کند. این پلتفرم می‌تواند درباره‌ی مخاطبان شما و مدت زمان تماشای ویدئو توسط هر کدام از آن‌ها اطلاعات با ارزشی در اختیارتان قرار داده و شما را از قسمت‌های جذاب‌تر ویدئوهایتان آگاه کند. شما می‌توانید به وسیله‌ی نمودارهای تعاملی، دیدگاهی کلی از میزان تأثیر ویدئو بر ذهن مخاطبانتان به دست آورید. حتی می‌توانید از طریق هیت مپ متوجه شوید که تک تک بینندگانتان چه مقدار و چگونه ویدئوهای شما را تماشا می‌کنند. شما می‌توانید تمام اطلاعات فعالیت‌های کاربرانتان را به آدرسش ایمیلشان اختصاص داده و ذخیره کنید.

 

سرنخ چیست؟
در مفاهیم بازاریابی  به مشتریان بالقوه کسب و کارها سرنخ گفته می شود، افرادی که به گونه‌ای علاقه‌مندی خود را به محصولات و یا خدمات شرکت از طریق عضویت در خبرنامه، دانلود یک فایل ویدیویی، یا بازدید از غرفه نمایشگاه شما و ... نشان داده‌اند.

 

برتری‌های ارتش سرخ

اگر در معرض دید قرار داشتن ویدئو برای شما بر بازدید سایتتان توسط کاربران ارجحیت دارد، یوتیوب و آپارات می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. به طور معمول ویدئوهایی که بر روی یوتیوب و آپارات نمایش داده می‌شوند حجم بازدیدهای حاصل از جستجو در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی را به سمت خود روانه می‌کنند؛ در نتیجه نمی‌توانید به طور مؤثری روی نحوه تعامل مخاطب با ویدئویتان نظارت داشته و آن را ردیابی کنید. همچنین قادر نخواهید بود از نتایج سودمندی که حاصل از بازدید مخاطب از سایتتان است بهره ببرید.
اگر شما برای یک برند دارای کالاهای تند مصرف کار می‌کنید، و یا اگر مشتریانتان در وهله اول به صورت آفلاین با شما ارتباط برقرار می‌کنند، اولویت قطعاً با استفاده از وب‌سایت خواهد بود و ردیابی و شکار مشتری‌هایتان به این روش می‌تواند بهترین کار ممکن باشد. اما اگر مسئول تبلیغات یک کمپین تجاری بزرگ هستید و قصد دارید کاری کنید که نام برند شما بر سر زبان‌ها بپیچد و در نتیجه ردیابی اطلاعاتی درباره‌ی بینندگان ویدئو برای شما اهمیت چندانی ندارد، یوتیوب می‌تواند انتخاب مناسب‌تری برایتان باشد.

 

دو پادشاه در اقلیمی می‌گنجد؟

آیا استفاده کردن از هر دو سرویس اشتراک و میزبانی ویدئو به صورت همزمان ایده مناسبی است؟ پاسخ این سؤال کاملاً بستگی به خودتان دارد!
بسیاری از شرکت‌ها ترجیح می‌دهند که از سرویس‌های میزبانی ویدئو نظیر کاویمو برای قرار دادن کلیپ‌های تبلیغاتی بر روی صفحه وب‌سایت خود استفاده کنند که دلیل این امر امکان استفاده از ابزارهای حرفه‌ای و سرویس‌های کارآمد پایش اطلاعاتی می‌باشد. اما آن‌هایی که مترصد افزایش رونق کسب و کار خویش بوده و در این راستا از هیچ تلاشی فروگذار نیستند، در عین حال ترجیح می‌دهند ویدئوهای خود را به جهت دسترسی اجتماعی بالایی که سرویس‌های اشتراک ویدئو دارند، بر روی آن‌ها نیز به نمایش بگذارند.
این کار می‌تواند رویکردی بسیار درست محسوب شود، اما حواستان باشد قرار دادن دو ویدئو در دو جای مختلف می‌تواند آسیب‌هایی نیز در پی داشته باشد. سرویس‌هایی نظیر یوتیوب و آپارات به راحتی می‌توانند در رقابت کلید واژه‌ها برای سئو در برابر دامنه سایت شما پیروز شده و در رتبه بالاتری قرار بگیرند. همچنین اگر کاربران نسخه یوتیوبی یا آپاراتی کلیپتان را به جای نسخه‌ای که روی سایتتان قرار دارد به اشتراک بگذارند، مرغتان از قفس پریده و دیگر نمی‌توانید مشتری‌هایتان را به راحتی قبل شکار کنید؛ زیرا دیگر ابزار ردیابی و پایشی در این سرویس‌ها در دسترس شما نخواهد بود. البته این ممکن است در قبال دسترسی راحت‌تر کاربران به ویدئوی شما کاملاً بیارزد؛ در نتیجه با توجه به نوع کسب و کار و اولویتی که در کار خود دارید، باید ارزیابی کنید که منفعتش به ریسک آن می‌چربد یا خیر!
این نکته را باید همیشه در ذهن خود داشته باشید که یوتیوب و سرویس های مشابه آن به همان اندازه که یک پلتفرم اشتراک‌گذاری ویدئو هستند، یک شبکه اجتماعی هم می‌باشند و هنگامی که کاربران مشغول تماشای ویدئوی شما روی یوتیوب یا آپارات هستند از محتواهای دیگری که بر روی سایتتان هست محروم می‌شوند. علاوه بر آن لزومی هم ندارد که همه‌ی ویدئوهایتان را در معرض دید مخاطبان این شبکه‌ها قرار دهید، بلکه باید هوش و ذکاوت خود را به کار بگیرید و با ترفندهایی زیرکانه مخاطبانتان را صرفاً با چند ویدئوی جذاب و کنجکاوکننده به سمت سایت خودتان بکشانید. پس به هیچ عنوان از این سرویس‌ها به عنوان بانک ذخیره ویدئوهایتان استفاده نکنید.

 

۰۲۱-۹۱۳۰۱۰۸۰

مشاوره کاملا رایگان

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟

برای صحبت با متخصصان کاویمو تماس بگیرید.